Úvod

Obrazy jsou jako šperky – dovedou být krásným doplňkem a odrážejí individualitu majitele.

Mám ráda obrazy v tom nejširším smyslu slova. Ať už jsou to přírodní scenérie, městské zdi, rostliny, rez na plotě, stín pouliční lampy, sen… A také obrazy, které vytvářejí malíři či fotografové. Když přijdu kamkoli do interiéru, rozhlížím se po zdech. Vidím často barevnou výmalbu, někdy i tapety, občas rodinnou fotografii. A málokdy obrazy. Myslím skutečné unikátní obrazy, které by vypovídaly něco o daném prostoru a lidech, kteří v něm žijí, ne „obrazy“ z hobby marketu.

Pokud se právě zamýšlíte, jak doplnit či oživit váš domov nebo kancelář, obraz na zakázku je nejlepší volbou. Velikost, styl, námět, barevné ladění – to vše je možné přizpůsobit požadavkům zákazníka.

Nabízím zejména obrazy malované akrylovými, akvarelovými, nebo olejovými barvami, ale ráda experimentuji a zkouším nové barvy a materiály. Preferuji abstrakci, která se mi zdá do moderních interiérů nejvhodnější, nemám ale vyhraněný styl. Každému člověku i každému interiéru sluší něco jiného.

Základní informace o barvách a podkladech, které nejčastěji používám:

Akrylové barvy jsou rychleschnoucí, světlostálé, po zaschnutí voděodolné a velice všestranné. Často se používají s texturními efekty. Pro velkoplošné obrazy jsou nejvhodnější. Upřednostňuji malbu na blindrám – dřevěný rám potažený plátnem. Malba pokračuje i do bočních stran a obraz se pak většinou nerámuje. Na druhou stranu ale vhodný rám mnohdy dílo perfektně doplní a propojí s interiérem. Po zaschnutí malbu fixuji většinou několika vrstvami ochranného lesklého, saténového či matného laku.

Akvarelové barvy jsou pro malou krycí schopnost používány pro svěží, průsvitné a jemnější obrazy většinou menšího formátu. Kvůli velmi tenké vrstvě barvy se doporučuje zarámování za sklo s UV filtrem. Rámování ale zároveň dává obrazu nový rozměr, a to jak skutečně, tak esteticky. Jako podklad používám 100% bavlněný akvarelový papír.

Olejomalba je tradiční, vyniká hloubkou barev a velmi pomalu schne. Závěrečný lak je možné nanášet až několik měsíců po dokončení práce.